Jak stosować mumio?

Zagadkowe mumio

Można je znaleźć jedynie w trudno dostępnych dla człowieka skałach, na wysokościach powyżej 3-4 tysięcy metrów nad poziomem morza. Występuje w postaci nacieków z pęknięć skalnych lub nagromadzonych sopelek na sklepieniach jaskiń., Mumio ma wiele różnych nazw – cudowny balsam, górski pot, a mieszkańcy Tybetu nazywają je sokiem skał.

Sam wyraz mumio w greckim źródłosłowie oznacza „zachowujący ciało” – i rzeczywiście nie ma przeciwwskazań do jego stosowania w umiarkowanych ilościach. Mumio usuwa uczucie zmęczenia i działa na człowieka ogólnie wzmacniająco, sprzyja przyrostowi i przywróceniu naturalnej siły – energii życiowej. Jeżeli złożone lekarstwo farmaceutyczne zawiera zaledwie 5-6 elementów chemicznie (sztucznie) dobranych, to mumio zawiera 50 składników, „podebranych” przez samą przyrodę.
Mumio leczy wiele chorób: choroby wrzodowe żołądka, układu żołądkowo – jelitowego, organów trawiennych, pęcherza moczowego, jak również nieżyt żołądka i nieżyt okrężnicy.
Na jeden cykl leczenia niezbędna ilość mumio wynosi od 2g do 5g lub więcej, zależnie od wagi ciała. Zaleca się rozpuszczać mumio w mleku w stosunku 1:20. Do rozpuszczenia można również używać wody z dodatkiem miodu do smaku lub soków (winogronowy, ogórkowy), również ziół – pietruszki, borówki czarnej, kminku oraz żółtek jaj.
W okresie leczenia chorób wrzodowych układu żołądkowo – jelitowego i organów trawienia (wątroby, śledziony itd.) szczególnie ważne jest dokładne przestrzeganie diety. Alkohol w tym okresie jest absolutnie przeciwwskazany!

Kuracje z mumio:
W przypadku zgagi, nudności stosować wewnętrznie po 0,2g mumio z mlekiem lub miodem.
Można je rozpuścić w łyżce stołowej herbaty lub przegotowanej wody. Zażywać dwa razy dziennie rano
i wieczorem przed snem, w ciągu 24-26 dni. Wyzdrowienie następuje po 10-15 dniach.
Przy chorobach zapalnych i alergicznych, anginie, katarze, kaszlu, nieżytach górnych dróg oddechowych 0,2-0,3g mumio miesza się z mlekiem i miodem w stosunku 1:20. Zażywać na czczo rano i wieczorem przed snem. Można również na noc smarować chore powierzchnie tym samym składem i płukać gardło (przy anginie).
Zazwyczaj wystarcza przeprowadzenie 1-2 cykli leczniczych, w zależności od postaci choroby. Cykl leczenia powinien trwać 25-28 dni z 10-dniową przerwą.
Mumio pomaga również przy bólach i zawrotach głowy, dreszczach, epilepsji i porażeniu nerwu twarzowego. Zmieszać 0,3g mumio z mlekiem i miodem (stosunek 1:20). Zażywać po 0,9g mieszaniny dwa razy na dobę: rano na czczo i wieczorem przed snem przez 25 dni.
Przy złamaniach kości, stawów, urazach klatki piersiowej, zwichnięciach, stłuczeniach, rozciągnięciach mięśni, obrzmieniach, oparzeniach, skaleczeniach, reumatyzmie zażywać preparat wewnętrznie po 0,2-0,5g z równoczesnym nacieraniem uszkodzonego miejsca. Cykl leczenia trwa 25-28 dni (w przypadku konieczności stosować 10-dniowe przerwy).
Zainteresowało Cię mumio? Napisz do nas.

Kosmetyki z mumio:
mumio sprawdza się doskonale również jako składnik kosmetyków naturalnych. To silny biostymulator, przyspieszający procesy regenerujące w uszkodzonych tkankach. Od dawnych czasów, aż po współczesne stosowany jest w charakterze środka gojącego na rany, antytoksycznego, ogólnie wzmacniającego.
Mumio oczyszczone można odnaleźć m.in. w kremie – balsamie firmy Skimed, dostępnym w sklepie internetowym KosmetycznaGlinka.pl oraz w produktach firmy Siberian Health – Syberyjskie Zdrowie.