Siedmiopalecznik błotny – właściwości i zastosowanie

argilla_siedmiopalecznik

 Siedmiopalecznik błotny (Comarum palustre L.) – gatunek rośliny z rodziny różowatych. Należy do  monotypowego rodzaju siedmiopalecznik.

Występuje w całej Europie, w Azji i Ameryce Północnej. W Polsce jest dość pospolity na niżu, w górach występuje  rzadko, tylko w niższych położeniach. W Sudetach i Karpatach znajdują się tylko pojedyncze stanowiska. Rośnie na  torfowiskach, brzegach wód i olszynach. Kwitnie w czerwcu i lipcu. Roślina miododajna.

Siedmiopalecznik to unikalna roślina, zawierająca kompleks naturalnych składników, posiadająca silne działanie przeciwzapalne i rozgrzewające.

Siedmiopalecznik błotny od dawna stosowny był w ludowej medycynie jako doskonały środek przeciwzapalnym i uśmierzający ból.
Świetnie radzi sobie z problemami skóry, mięśni i stawów. Wyjątkowo dobrze wpływa na stan tkanek, posiada działanie odżywcze i tonizując. Jest bogatym źródłem witamin, prowitamin, zwiększających funkcje obronne organizmu.

Kompleks makro i mikroelementów podtrzymuje strukturę tkanek, przywraca przemianę wapnia, jest dobrym immunomodulatorem.

Substancje aktywne siedmiopalecznika to: kwasy organiczne, olejek eteryczny, witamina C, katechiny, flawonoidy.

Właściwości siedmiopalecznika:


– odnawia osłabione komórki organizmu, nie wpływając ujemnie na zdrowie;
– sprzyja odbudowie i wzmocnieniu ścian naczyń, struktury tkanki chrzęstnej i mięśniowej;- posiada doskonałe działanie antyseptyczne i gojące;
– sprzyja aktywizacji naturalnych procesów regeneracyjnych.

Znajdziemy go w żelach rozgrzewających i chłodzących, dostępnych w sklepie internetowym KosmetycznaGlinka.pl, a także w naturalnych fitoherbatach i balsamach firmy Siberian Health – Syberyjskie Zdrowie.

 

 

Wykorzystano zdjęcia autorstwa: Borealis55