Sekrety glinki czerwonej

SEKRETY GLINKI CZERWONEJ MEDIKOMED

Przeznaczona jest dla skóry podrażnionej – delikatnie ją oczyszcza i tonizuje. Po rozprowadzeniu w wodzie, hydrolacie lub roztworze z ziół pozwala na samodzielnego przygotowania maseczki do twarzy, kompresu na ciało lub zastosowanie w kąpieli.
[p]Naturalna czerwona glinka w proszku odżywia skórę dzięki minerałom i substancjom aktywnym biologicznie w niej zawartym. Pobudza krążenie krwi, stymuluje procesy wymiany w komórkach skóry. Jest idealnym kosmetykiem dla skóry wrażliwej, skłonnej do zaczerwienienia i podrażnień.
Regularne stosowane glinki czerwonej MedikoMed podnosi sprężystość i elastyczność skóry oraz wyraźnie poprawia jej koloryt.
Najbardziej naturalną postacią glinki jest ta wysokooczyszczona w proszku. Mamy wtedy pewność, że glinka jest bezpieczna, nie zawiera dodatkowych składników, substancji zapachowych czy barwników. Ma to duże znaczenie w przypadku alergików. Zatem nie polecamy gotowych produktów w postaci maseczek w tubkach, gdyż zawartość glinki może być w nich niewielka, a obecność  składników towarzyszących, substancji wiążących, zapachowych czy utrzymujących wilgoć może powodować reakcje uczuleniowe.

Zastosowanie czerwonej glinki:Glinka czerwona MedikoMed KosmetycznaGlinka.pl
1) maseczka kosmetyczna – delikatnie oczyszcza skórę ze zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, przyspiesza proces regeneracji. Odżywia skórę minerałami i substancjami aktywnymi biologicznie. Zwęża pory, normalizuje pracę gruczołów łojowych. Usuwa podrażnienia, podsusza skórę i zapobiega pojawianiu się zaskórników oraz wysypki trądzikowej,
2) kąpiel w wannie – glinka oczyszcza, tonizuje skórę, poprawia krążenie krwi, wzmacnia procesy wymiany w komórkach skóry. Likwiduje uczucie bolesności. Usuwa zmęczenie i napięcie,
3) kompres – czerwona glinka, oddziałując na powierzchniowe i głębokie warstwy skóry, stymuluje procesy wymiany w komórkach. Ma działanie antyseptyczne i pochłaniające, stymuluje krążenie krwi, sprzyja szybszej regeneracji po przebytych urazach.

Glinka przeznaczona jest do stosowania zewnętrznego. Przeciwwskazania: indywidualna nietolerancja.
Gdzie kupić glinkę czerwoną MedikoMed w proszku? Polecamy sklep internetowy KosmetycznaGlinka.pl gdzie znajdziecie również przepisy jak przygotować powyższe maseczki.

Inne glinki: biała, czarna, błękitna, zielona, różowa, żółta