Naturalna glinka kosmetyczna

Glinki mają właściwości lecznicze i odmładzające oraz bardzo szerokie zastosowanie, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Leczenie za pomocą gliny to jedna z najstarszych metod leczenia organizmu. W dzisiejszych czasach glina wykorzystywana jest w sanatoriach, w gabinetach kosmetycznych oraz w domowym zaciszu do przygotowywania maseczek (na twarz, do włosów), kąpieli i kompresów na ciało.

Warto pamiętać, iż glinki to nie tylko maseczki kosmetyczne, doskonale sprawdzają się jak roztwory do przemywania twarzy oraz wykonywania delikatnych peelingów i masaży.
Maseczka od razu po nałożeniu, jeszcze w mokrej postaci rozpulchnia skórę, wyciąga zanieczyszczenia a wysychając ściąga pory, oczyszcza skórę.
W zależności od koloru glinki oprócz maseczek kosmetycznych możemy stosować je również do kąpieli w wannie, kąpieli rąk i nóg, jako maseczki do włosów oraz kompresy na wybrane części ciała.

Glinki kosmetyczne w proszku zawierają ogromną ilość substancji nieorganicznych, minerałów i mikroelementów. W sklepie dostępna jest glinka biała, żółta, różowa, czerwona, błękitna, zielona i czarna. Każda z nich ma wiele dobroczynnych właściwości i dostosowana jest do wybranego typu cery.
Glinka czarna przeznaczona jest dla skóry tłustej, zielona dla tłustej i mieszanej.
Czerwoną i różową stosuje się przy skórze wrażliwej, alergicznej, skłonnej do podrażnień.
Glinka żółta polecana jest do pielęgnacji skóry dojrzałej.
Błękitna glinka jest idealna dla skóry normalnej, natomiast przy skórze problemowej dobrze stosować glinkę białą.
Częstotliwość stosowania zależna jest od stanu skóry.
Suche strefy powinny zostać pominięte podczas nakładania maseczki.
Przy pierwszych aplikacjach towarzyszyć może miejscowe i chwilowe zaczerwienienie skóry – jest to naturalne i oznacza, że maseczka działa. Efekt znika po nałożeniu kremu odżywczego lub nawilżającego.

Glinki przechowujemy w temperaturze od +5°C do +25°C i wilgotności powietrza nie wyższej, niż 70% przez 24 miesiące od daty produkcji i 6 miesięcy od daty otworzenia opakowania.
Przeciwwskazania: indywidualna nietolerancja.

Naturalne glinki w proszku, dostępne w 7 kolorach znajdziemy m.in. w sklepie internetowym KosmetycznaGlinka.pl