Glinka pomaga w walce z cellulitem część I

Cellulit potrafi skutecznie popsuć nastrój, spędzić sen z powiek, spowodować niechęć do swojego ciała, wstyd a nawet depresję. Poświęcono mu już wiele uwagi, napisano mnóstwo artykułów naukowych, wymyślono zabiegi lecznicze i kosmetyczne.

Ciężko się od niego uwolnić, niestety ma w zwyczaju powracać, nie oszczędza osób młodych, starszych, szczupłych ani grubszych.

„Pomarańczowa skórka” – a właściwie lipodystrofia, lipoatrofia rzadko pojawia się na skutek zwiększonej ilości kalorii i tłustego jedzenia. To głównie problem poziomu zanieczyszczenia organizmu i nieprawidłowej przemiany materii, w dodatku trudny do wyleczenia. Nie należy się jednak poddawać, gdyż prawidłowo przeprowadzone leczenie, cierpliwość i uparte dążenie do celu pozwolą osiągnąć oczekiwany rezultat.

Glinka jest jednym z możliwych rozwiązań problemu. W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z ogromną ilością zabiegów antycellulitowych. Cellulit jest nie tylko problemem kosmetycznym – to wewnętrzny i niestety gołym okiem widoczny problem organizmu. Aby skutecznie z nim walczyć należy przede wszystkim oczyścić organizm ze złogów i wyregulować przemianę materii. Jednym z wariantów rozwiązania tego problemu, w dodatku z wieloma pożytecznymi dla całego organizmu „pobocznymi efektami działania” jest glinka.

Dlaczego właśnie ona?

Po pierwsze – glinka doskonale oczyszcza skórę, usuwając zrogowaciały naskórek, po drugie pobudza przemianę materii na poziomie komórkowym, a po trzecie ma właściwości absorbcyjne co oznacza, że wchłania w siebie szkodliwe złogi i toksyny.

Właściwości wchłaniające gliny, jak dowodzą badania są o wiele wyższe, niż węgla aktywnego. Właśnie ta zaleta gliny ma niezwykłą przewagę w walce ze skórką pomarańczową i nie tylko leczy tę przypadłość ale regeneruje i odmładza organizm w całości.

Glinka zawiera też praktycznie całą tablicę Mendelejewa: żelazo, magnez, krzem, wapń – te mikroelementy w dużej ilości zawiera każdy rodzaj gliny. Sprzyjają one walce o czystą, zdrową i równą skórę.

Glinka doskonale tonizuje skórę, oczyszcza ją, ma właściwości odmładzające, wygładza zmarszczki, zwiększa odporność, pomaga komórkom szybciej się regenerować.

Źródło: myclay.ru